Archiwum

2022-01-23

Obraz ten powstał w Tajlandii, na wyspie Lanta, gdzie zatrzymał sie czas. Pracowalem nad nim głównie nocami, gdy juz pustoszal moj owczesny dom. Postać na nim pojawila mi sie w mroku, wylaniając sie z głębokich, skalistych grót . Wyciszona i obłąkana, błądziła dlugimi korytarzami, chwytajac sie w mroku wystających skamielin. Jeździec na koniu.

Powoli kończę prace w mojej galerii-pracowni. Po kilku ciężkich miesiacach wszystko jest prawie skończone. Męczący remont lokalu, ktory znajduje sie w starej kamienicy, znajduje sie na finiszu. Dzieki uprzejmosci kilku przyjaciół, bedzie mozna obejrzeć w naszej galerii nie tylko moje obrazy…ale o tym później.

Mass VI

2022-01-08

Obraz Mass IV znalazl sie juz u szczesliwego kolekcjonera. Spedzilem nad nim kilka miesiecy i rozstanie bylo nieco traumatyczne. Ciesze sie jednak, bo bedzie zdobil sciany szlachetnego domu. Interpretacja obrazu, na zyczenie nowego wlasciciela pozostanie utajniona.

Nowy rok 2022 powital mnie skończonym obrazem w nurcie ezoterycznego pop-artu „Ozyrys z Mendes” malowany byl w pelni akrylami na plótnie o wielkosc 100/70 cm. Opowiada pewna historie sprzed lat, ktora przydarzyla mi sie podczas pobytu w Kairze, a wlasciwie w starozytnej nekropolii Dahszur. Znajduje się tam Czerwona Piramida, którą dawni mieszkańcy...

Król Komet 

2021-12-13

Wczoraj sprzedany zostal obraz Król Komet. Pojedzie on do prywatnego kolekcjonera we Francji. Ciekawą koincydencją jest to, że znalazł on swojego nowego właściciela 12.12 2021 roku, w dniu, gdy na niebie widoczna byla kometa C/2021 A1 Leonard..

Rzeźpospolita

2021-11-26

Właśnie ukazała się długo oczekiwana "Rzeźpospolita" Piotra Dorosińskiego. Monumentalna, licząca ponad 700 stron książka, zabiera nas w podróż po scenie muzyki metalowej lat 90 w Polsce. Zawiera ciekawe wywiady z ludźmi, tworzacymi te podziemna kulture , muzykami, wydawcami i sympatykami, bez ktorych ten plomień nie mogłby zapłonąć. Mialem...

Kurukulla

2021-11-25

W mojej pracowni na wyspie Lanta, w południowej prowincji Krabi - gdzie czas płynie na wspak. Pracowałem wtedy nad inspirowanym stara tybetańską thangka obrazem Kurukulli - czerwonoskórej, czteroramiennej dakini. W dlonich dzierży łuk z kwiatów oraz kwiecistą strzałę i jak można sie domyślać wołanie jej jest pomocne w osiąganiu zamierzonych celów....

Damnata

2021-11-10

Pracuje nad kilkoma koszulkami, które będą dostępne w naszym sklepie. Tematyka przygotowanych wzorów z linii Damnata oscyluje wokół sfery życiowego cienia, zmrożonych f0rm nicości i duszących para-snów.