CRMDH

Arkadiusz Danowski aka caramadeha, urodził się w 1976 roku. Artysta interdyscyplinarny, swoją przygodę ze sztukami wizualnymi rozpoczął jako nastolatek w pracowni dziadka, znanego mazurskiego pejzażysty Zdzisława Danowskiego. Przez prawie dwie dekady, czyli większość dorosłego życia, mieszkał i tworzył poza Polską, najpierw w światowej stolicy sztuki, Paryżu, a następnie w południowej Tajlandii, gdzie miał swoje pracownie na wyspach Lanta i Payam.

Tworząc w duchu transendentnego surrealizmu, koncentruje swoją działalność na eksploracji nieświadomości i podświadomości, a także odkrywaniu i interpretowaniu tajemnic ludzkiej natury. Próbuje wyjść poza granice racjonalnego myślenia, używając jako narzędzi twórczych snu, rytuału i automatyzmu. W swoich obrazach porusza się między światem snu a rzeczywistością, eksponując odważne deklaracje żywych kolorów i gryzących barw. Swoje płótna wypełnia sennymi postaciami, tajemniczymi półfigurami i symbolami, często odwołując się do estetyki i mitologii Dalekiego Wschodu.

Jego obrazy pojawiały się w czasopismach zagranicznych, takich jak SilkMilk, ilustrując zawarte w nich opowiadania i eseje, a także w albumie Chaosmos obok takich artystów jak Erwin Sówka, Andrzej Urbanowicz, Marek Przybyła, wydanym przez "Okulture" i poświęconym Polska sztuka ezoteryczna XX wieku. Jego prace były wystawiane w kraju i za granicą i znajdują się w rękach prywatnych kolekcjonerów z Polski, Francji, Niemiec, Czech, Szwecji i Tajlandii

.